قبل از تصمیم گیری در مورد هر یک از ویژگی های محصول آمریکایی-اسپانیایی، شرکت MOZO GRAU از ابتدا تا امروز به دنبال تمامی مطالب و مقالات علمی موجود در این باره بوده است. هنگامی که هر ویژگی در محصول به اجرا در آمد، آنها از نظر علمی توسط مراکز مستقل تایید می گردد که آرامش خاطر به متخصصان و بیماران خود می دهد.
در آخرین انتشار مطالعات پژوهشی بالینی دهان و دندان و ایمپلنت های دندانی:
اداره گروه اموزشی پزشکی و بیماری های دهان و درمان ریشه دندان دانشکده دندانپزشکی دانشگاه سانتیاگو د کامپوستلا در اسپانیا دکتر خوان بلانکو و همکاران؛ برتری و توانایی همجوشی از طریق بافت استخوانی و خون در دو ایمپلنت کاشته شده با استفاده از دو شیوه دریلینگ مختلف: به تعیین میزان فعالیت سلولی و فشردگی بافت استخوانی
و همچنین میزان آلرژی زایی یا بیماری زا بودن، بر روی خرگوش مورد پژوهش قرار گرفت و نتایج شگفت انگیزی به دست آمد که منحصر به فرد بودن این محصول را تایید نمود.
دکتر لویس ناوال گیاس از بیمارستان پرینسیسا مادرید در مجله بین المللی ایمپلنت دهان، فک و صورت بیان می کند: در۱۲سال مطالعه ی تحلیلی طولانی مدت و پیوسته از ثبات ایمپلنت، در نتایج به دست آمده از ۱۷۷ آزمایش پی در پی در سینوس فک بالا، روند رشد افزایشی مشاهده شده است.
وی همچنین می افزاید، تنها یک شرکت از دهها شرکت بازار دنیا در ساخت ایمپلنت؛ در مورد محصولاتش تحقیقات علمی می کند.
منبع:
Chapter one. Asbjorn Jokstad et al, “Osseointegration and Dental Implants”,
Implant Dentistry: A Technology Assessment