ایمپلنت اروپایی موزوگرائوبا ایمپلنت ، نگران دندان های از دست رفته نباشید

ایمپلنت دندانی ، یک پیچ ازجنس تیتانیوم است که به عنوان ریشه دندان توسط یک متخصص درون فک شما قرار داده می شود. تیتانیوم استفاده شده بسته به کیفیت ایمپلنت و قیمت ایمپلنت متفاوت است . برای مثال در ایمپلنت موزوگرائو از تیتانیوم گرید چهار برای فیکسچر و تیتانیوم گرید پنج برای اباتمنت استفاده شده است . ایمپلنت قرار است مادام العمر در دهان شما باقی بماند . در مورد اهمیت درجه خلوص و گرید تیتانیوم در ایمپلنت در مطالب بعدی بحث خواهیم کرد.

ایمپلنت همشکل دندان های طبیعی شما خواهد بود و زیبایی لبخند شما را باز می گرداند. بنابراین با ارزیابی دقیق نسبت به اندازه و سایز ایمپلنت پیش از عمل که توسط دندانپزشک صورت می گیرد و با همکاری شما در رعایت موارد لازم در نگهداری از بهداشت  ایمپلنت که بعد از عمل باید صورت گیرد، ایمپلنت سال ها جوابگوی نیازهای جویدن، صحبت کردن و زیبایی شما خواهد بود.  دندانپزشک بعد از فراهم کردن مقدمات کار ،توسط دستگاه های مدرن و ابزار کاملاً استریل ایمپلنت را درون استخوان فک قرار می دهد . بعد از مدتی که سطح تیتانیوم ایمپلنت با استخوان مجاورش پیوند محکمی برقرار کرد، برای روکش ایمپلنت قالبگیری شده و  قطعه مربوط به تاج را روی ایمپلنت قرار می دهند. دندان مصنوعی یا پروتز نهایی که می تواند ثابت یا متحرک باشد بعداً روی این قسمت کار گذاشته می شود که بنابراین ظاهر دندان های ایمپلنت شده با دندان های طبیعی هیچ تفاوتی نخواهد داشت و موقع غذا خوردن مانند یک دندان طبیعی عمل می کند.

لبخند زیبا با ایمپلنت

ایمپلنت دندانی چیست؟

ایمپلنت بهترین جایگزین برای دندان های از دست رفته شما می باشد، ایمپلنت دندانی از دو جزء اصلی ساخته شده است. ۱-فیکسچر        ۲-اباتمنت به جای دندانی که از دست داده اید ابتدا فیکسچر در داخل استخوان فک شما کار گذاشته می شود و سپس بر روی آن اباتمنت همراه با روکش ساخته شده قرار می گیرد.

مزایای کاشت ایمپلنت دندان

• دیگر نیازی به خارج کردن پروتز از دهان خود ندارید. • در درمان ایمپلنت مانند دیگر درمان ها نیاز به تراشیدن دندان های سالم مجاور نیست. • ظاهر دندان ایمپلنت بسیار شبیه دندان طبیعی بوده و با دندان طبیعی تفاوت ظاهری ندارد. • در هنگام صحبت کردن و غذا خوردن احساس بسیار راحت و خوبی خواهید داشت. • از تحلیل استخوان و پیری زودرس در صورت جلوگیری می کند. • هیچگونه فشار اضافی به لثه وارد نمی کند. خانواده ایمپلنت

نحوه عملکرد ایمپلنت

در هر ایمپلنت فیکسچر به عنوان ریشه دندان و اباتمنت و روکش پروتز به عنوان تاج دندان استفاده می شود و برای دندان های مصنوعی که لق هستند از ایمپلنت به عنوان روشی برای اتصال و گیر مناسب پروتز یا دندان مصنوعی فرد استفاده می شود.

ایمپلنت دست دندان

چه کسانی نمی توانند ایمپلنت داشته باشند

• کسانی که شرایط عمومی و جسمی آنها اجازه جراحی  ایمپلنت را ندهد. • افرادی که  بیماری قند کنترل نشده داشته باشد. • افرادی که دخانیات  یا مواد مخدر یا الکل به مقدار زیاد مصرف می کنند.

کاشت ایمپلنت

کاشت ایمپلنت در استخوان فک شما در مدت زمان کوتاهی و با راحتی کامل انجام می گیرد و هیچگونه عوارضی ندارد. دراین مرحله باید به ایمپلنت اجازه داده شود تا به استخوان فک متصل شود. ایمپلنت موزوگرائو

قراردادن اباتمنت و تاج برای ایمپلنت

در این مرحله از دهان شما در حالی که ایمپلنت ها در داخل استخوان فک تان قرار دارند، قالبی تهیه می گردد و از روی آن پروتز ساخته می شود و پس از انجام مراحل لابراتواری پروتز آماده توسط دندانپزشک یا متخصص پروتز بر روی ایمپلنت نصب می گردد.

زمان مورد نیاز برای ایمپلنت

بطور متوسط زمان ترمیم بافتی و تشکیل استخوان حدود ۲ تا ۳ ماه است که می توان پس از این مدت مراحل ساخت پروتز تاج دندان را آغاز کرد. در افرادی که استخوان فک از نظر کیفی و کمی شرایط خوبی داشته باشد، این زمان کاهش خواهد یافت.

مراقبت از ایمپلنت

عدم رعایت بهداشت دهان و دندان دلیل عمده ای برای از دست رفتن ایمپلنت به شمار می رود، شما باید درست مثل یک دندان طبیعی از دندان جدید مراقبت کنید. استفاده از نخ دندان، دهان شویه و مسواک حداقل دو بار در روز از اهمیت زیادی برخوردار است. بدین ترتیب با معاینه  های دوره ای مداوم توسط دندانپزشک شما صاحب دندانی شده اید که به لثه و یا دندان های مجاور آسیبی وارد نکرده است.

درصد موفقیت ایمپلنت

درصد موفقیت انجام ایمپلنت به عوامل مختلفی بستگی دارد که در بیماران مختلف متفاوت است حتی این مسئله در مورد فک بالا و پایین تفاوت دارد. به طور متوسط میزان موفقیت ایمپلنت های دندانی ۹۵%تا ۹۸% گزارش شده است. درصد موفقیت ایمپلنت موزاگرائو با توجه به طراحی خاص آن و سطح RBM  آن و دیگر مشخصات بیو مکانیک این ایمپلنت که در مقالات بعدی شرح داده خواهد شد ۹۸.۲ درصد است که کارنامه قابل قبولی را برای ایمپلنت موزوگرائو اسپانیا در بین برند های دیگر وارد شده به کشور می سازد.

This Post Has 5 Comments

 1. محمد

  باسلام.بنده میخوام فک فوقانی بالا بگذارم .برای اینکه لثهام تحلیل نره بایدایمپلنت کنم.ایادرد شدید دارد؟ایا بعدازایمپلنت لثه ثابت میشه؟اگه ذرات غذابره زیرلثه چه جوری باید تمیزش کرد و اینکه گذاشتن امپلنت همراه بادرد است؟پیچهای ایمپلنت هنگام غذا خوردن برروی لثه فشار نمی اورد و غذا خوردن همراه درد نیست؟
  با تشکر از شما.منتطر پاسخ شما هستم

  1. مدیر سایت

   سلام خدمت شما.
   باید دقیقاً مشخص کنید که کدام قسمت فک بالایی قصد کاشتن ایمپلنت دارید. اگر در قسمت جلویی باشد با توجه به اینکه سینوس درون استخوان فک قراردارد عمل جراحی شما پیشرفتده خواهد شد و به متخصص پریو یا دیگر متخصصین باید مراجعه کنید تا همزمان یا قبل از عمل جراحی ایمپلنت سینوس لیفت انجام شود. در معاینات اولیه به شما خواهند گفت که عمل جراحی شما از نوع ساده است یا پیچیده . در کل اعمال جراحی ایمپلنت به سه دسته ساده ، پیشرفته و پیچیده تقسیم بندی می شود .
   در مورد تحلیل لثه با توجه به اینکه فشار وارد شده به تاج دندان ایمپلنت از طریق فیکسچر قرار گرفته در استخوان فک به خود فک منتقل می شود در نتیجه لثه تحت فشار قرار نمی گیرد و دلیلی برای تحلیل رفتن وجود ندارد. عمل جراحی ایمپلنت همانطور که قبلاً گفته شد با توجه به اینکه بی حسی موضعی انجام می شود عملی بی درد است . بعد از طی درمان ایمپلنت شما همانند یک دندان طبیعی می توانید از ایمپلنت خود استفاده کنید و لازم است که هر شش ماه یا یکسال برای معاینه به پزشک معالج خود مراجعه کنید تا مراقبتهای لازم برای نگهداری ایمپلنت شما انجام شود.

 2. علی

  سلام با تشکر از راهنمای های شما من الان اباتمنت 4 دندانم را قرار دادم دکتر به من گفت دو هفته بعد بیا بخیه ها را می کشم وقالب گیری انجام میدهم مختصری درد دارم داروهای اعصاب نیز مصرف میکنم می خواستم بدانم مشکلی ندارد وبعد از چه مدت دیگر صاحب دندان می شوم مرتبا زبانم به ایمپلنتها می خورد در ضمن در شهرستان کوچکی هستم لطف کنید راهنمایم کنید

  1. مدیر سایت

   سعی کنید زبان نزنید البته زمانی که اباتمنت قرارداده میشود مرحله اول ایمپلنت تمام شده و حدود سه ماه گذشته و ایمپلنت در فک جذب شده است . اما به هر حال زیاد زبان زدن باعث انتقال سریعتر آلودگی به بافت بخیه خورده می شود.

 3. علی رضایی

  سلام مدت 4هفته است که روکشهای 4واحد ایمپلنت دندان را نصب کردهاو ولی حس می کنم چیزی زیر روکشها گیر کرده است با توجه به اینکه روکشها بهم وصل هستند چکار کنم برای تمیز کردن انها

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.